Najnowsze wpisy
Kategorie
 

Dobrostan

Dobrostan

Jako coach, trener, psycholog pozytywny i wykładowca, zajmuję się, dobrostanem. Czyli tym wszystkim, co składa się na dobre życie i zdrowie ( well being).

Dobrostan, to poczucie sensu w życiu, dobre relacje, zaangażowanie, pozytywne emocje i osiągnięcia. Wszystkie te elementy, na raz, i żaden z osobna.  Życie w dobrostanie, to doświadczanie życia w całej jego pełni.

To także zdrowie, rozumiane, jako optymalne funkcjonowanie w sferze psychicznej, fizycznej, społecznej, a także duchowej ( WHO).

Tak jak zdrowie, to coś więcej niż brak choroby, tak dobre życie to nie tylko brak cierpienia. Człowiek, potrzebuje się spełniać i rozwijać, a nie tylko unikać cierpienia i choroby. Dlatego  nie wystarczy tylko naprawiac i leczyć.  Równie ważne,  jest wzmacnianie i rozwijanie, zasobów. To właśnie przedmiot dobrostanu. I istota tego, czym się zajmuje.

Wspieram ludzi w rozwijaniu świadomości własnego potencjału, i zdrowia. Ważne, aby sami odkryli, jak unikalnym kapitałem dysponują.

Trening dobrostanu to nic innego jak rozwijanie świadomości siebie, we wszystkich aspektach naszego życia. Daje spektakularne efekty, w stosunkowo szybkim czasie.

Każdy może rozwijać swoje zasoby, charakter, dobre relacje, zdrowe nawyki. 

Trening dobrostanu,  jest formą warsztatu, lub indywidualnej pracy, opartej na autorefleksji, identyfikacji własnych wartości, stylu myślenia i potrzeb, rozwijaniu mocnych stron i sił charakteru, sprężystości psychicznej, nadziei. I innych parametrów, będących istotnym składnikiem inteligencji emocjonalnej.

Prawda jest taka, że choć wszyscy pragniemy szczęścia i zdrowia, to bardzo mało o nim wiemy, obracając się w sferze stereotypów.

Z licznych badan, wynika , że pozytywne emocje i styl myślenia, mają kolosalny wpływ, na nasze zdrowie, długość życia, dobre relacje, pracę, osiągnięcia i naukę. ( zakładka ARTYKUŁY)

Poziom dobrostanu, jest elementem diagnozy medycznej ( jeszcze nie w Polsce). Dlaczego? Bo od niego zależy, jakimi zasobami zdrowotnymi dysponujemy, jak często będziemy chorować, jak sprawnie wychodzić z choroby, a nawet jak szybko się starzeć.