Najnowsze wpisy
Kategorie
 

Zdrowie – Well being

Zdrowie jest naszym zasobem. Uświadamianym, najczęściej, na etapie, gdy zaczyna go brakować. To zbyt późno! Czym jest zdrowie?

Zdrowie to nie tylko brak choroby. To optymalne funkcjonowanie w sferze psychicznej , fizycznej, społecznej a nawet duchowej. ( def. WHO). Nie wystarczy go leczyć. Równie ważne jest je wzmacniać i rozwijać zdrowia. Edukacja i tutaj zawodzi.

Medycyna, poza leczeniem i rehabilitacją, ma dwa cele: promocję zdrowia i profilaktykę. Tym się właśnie zajmuje, jako coach, trener i praktyk wellness – rozwijaniem potencjału fizycznego, psychicznego, społecznego, duchowego, emocjonalnego – Wellness.

Jak więc być zdrowym?

Źródłem większości naszych problemów, są niezaspokojone potrzeby. Te prawdziwe a nie pozorne. Żeby odróżnić jedne od drugich potrzebna jest świadomość siebie, i uważność. Sama wiedza to za mało. Nasz umysł, ciało i dusza tworzą harmonijną całość. Nasz umysł ma radykalny wpływ na nasz dobrostan fizyczny. I odwrotnie. Psychosomatyka to fakt. Neurobiologia odkrywa rzeczywiste mechanizmy łączące umysł i ciało. Mądrość Wschodu znalazła potwierdzenie w nauce!

Większość ludzi funkcjonuje poniżej swojego potencjału, z powodu stresu, chronicznego braku snu, braku ruchu, czy złego żywienia, więzi. Uroda i młodość stały się fetyszem. Ciało jest co najwyżej narzędziem. Jesteśmy w stanie dużo z nim zrobić, dla niego już mniej. A przecież nie posiadamy naszych ciał, i umysłów- my nimi jesteśmy.

Jak pracuję?

Wspieram ludzi w rozwijaniu świadomości swojego ciała, sygnałów jakie z niego płyną, identyfikowaniu jego potrzeb, wzorców i rytmów zachowań. Praktykujemy uważność. Największym zasobem zdrowotnym jaki posiadamy, jest nasza świadomość. Można ją rozwijać.

Jestem praktykiem wellness. Wellness – to optymalny dobrostan, poszukiwanie równowagi i harmonii we wszystkich aspektach życia. Teoria wellness jest silnie związana z psychologią pozytywną i coachingiem.

Wellness obejmuje różne działania, jak zarządzanie stresem, pozytywne myślenie, umiejętność radzenia sobie z emocjami, rozwijanie relacji, inteligencji emocjonalnej, technik oddychania, relaksacji, aktywność fizycznej, jogę, masaże, fizjoterapię….dietę, kontakt z naturą.

Sama przeszłam długą drogę, od wieloletniej, wyniszczającej choroby, do stanu, w którym czuję się zdrowa. Wszystko czym się zajmuję, jest moim osobistym doświadczeniem.